Kui lapsed ropendavad

Kui lapsed ropendavad

Me oleme üsna jutukas pere. Sellist vaikset õhtut, kus kõik kuskil oma toas nokitsevad, meil ei ole. Ühest küljest on see ju tore, et lastele meeldib olla seal, kus meiegi mehega oleme, teisest küljest on suhteliselt võimatu vaadata telekat või rääkida täiskasvanute asjadest:) Noh igatahes viskab meie sõnavarasse ikka aegajalt kangemaid sõnu ka sisse, ja kuidas sa sellest ikka kõige paremini aru saad, et oled üle piiri läinud? Loomulikult siis kui lapsed ka neid sõnu kordama hakkavad.

Mõtlesimegi siis välja sellise mängu, et motiveerida meid kõiki ilusamini rääkima. Mängus peab osalema kogu pere, sh täiskasvanud. Pole üldse aus ja huvitav kui keegi jäetakse kõrvale. Meil isa küll põikles, aga me kaasasime ta ikka mängu:) Mäng näeb välja selline, et tuleb kokku leppida periood, kaua mäng kestab. Olgu selleks siis alustuseks üks päev või paar päeva. Kui teie lapsed on kannatlikumad, võib seda teha ka pikemalt. Oluline on see, et mängul on algus ja lõpp. Siis selgitate lastele, et iga rumal sõna annab selle väljaütlejale miinuse aga teistele pereliikmetele plussi. Miinused tuleb plussidest muidugi maha lahutada ja mängu võidab see, kes kogub kõige rohkem plusse.

Oluline on just see, et mängus ei saada ainult miinuseid, vaid sa märkad ka teise eksimusi ja saad selle eest plussi. Ja enne leppige kokku, mis on siis võitjale auhinnaks on, kas see on näiteks punktisumma eurodes, mingi asi, mida võitja siis tahab, või saab võitja valida, kuhu pere järggiseks läheb, kas kinno, loomaaeda vms.. Meie leppisime alguses kokku, et teeme nädal aega, aga esiteks ei ole selle jaoks püsivust, et kogu aeg neid plusse ja miinuseid viitsiks üles märkida ja teiseks aitas juba paar päeva kui kõik olid märkama hakanud, kui palju meil igapäevaselt koledaid sõnu suust välja lipsab ja tegime kõik ka vastava korrektuuri.

Nalja sai mängu jooksul muidugi palju, sest vahest juhtus minu või mehega nii, et järjest tuli kohe paar kangemat sõna ja oh seda kilkamist siis, et lapsed plusse juurde said. Võitjaks tuli väiksem poiss ja tema sai siis valida endale ühe uue mänguasja. Õnneks ta valis mingid plastiliinid, nii et pärast saime nendest lahedaid asju voolida. Igatahes soovitan mängu proovida neil peredel, kus on sama probleem või mõni muu teema, mis motiveerivat lahendust vajaks:)

Jäta oma kommentaar

Sinu e-posti aadressi ei näidata avalikult.